FAQ

Czy programowanie lub robotyka to właściwe zajęcie dla dzieci?
Zdecydowanie tak.
Na naszych warsztatach będziemy tworzyć interaktywne gry, animacje i historyjki, które uczą logicznego, analitycznego, ale i abstrakcyjnego myślenia, przy czym nie wymagają zaawansowanej wiedzy matematycznej.
Ponadto zajęcia w grupach uczą pracy zespołowej oraz utrwalają zasady zdrowej rywalizacji.
Programowanie to idealny przykład nauki przez zabawę – ćwiczenia przypominają układanie puzzli, a szybkie efekty pracy wzmagają zainteresowanie nowinkami technologicznymi oraz pobudzają wyobraźnię.
Programowanie to zdecydowanie przyszłościowa umiejętność, dlatego podstawy warto zdobywać już w młodym wieku. Nasze zajęcia ukierunkowują też na stałe zainteresowania uczestników, którzy nierzadko decydują się na dalsze kształcenie w tym zakresie. Z szerokiego grona naszych absolwentów, wielu z nich zdecydowało się lub planuje wybrać kierunki studiów takie jak robotyka, automatyka czy informatyka, a są to zawody z przyszłością.

Czy moje dziecko sobie poradzi?
Zadania wykonywane podczas zajęć dostosowane są odpowiednio do wieku oraz poziomu zaawansowania uczestników. Ponadto tworzymy małe grupy, co umożliwia lektorom poświęcenie każdemu dziecku jak najwięcej czasu. Programowanie będzie dla Twojego dziecka tak naturalne jak obsługa komputera.

W jaki sposób mogę zapisać swoje dziecko na zajęcia?
Zapisy na zajęcia odbywają się przez naszą stronę internetową www.koderteam.pl i za pośrednictwem Biura Obsługi Klienta dostępnym pod numerem infolinii: 81 759 30 11 (wew.4) i 691 580 016 oraz e-mailem: info@koderteam.pl

Kto opiekuję się moim dzieckiem podczas zajęć?
Zdecydowanie naszą kadrę można określić jako zespół pasjonatów, których wyróżnia umiejętność pracy z dziećmi oraz ogromna radość czerpana z nowoczesnych technologii (komputerów, robotów) zaangażowanych w edukację naszych pociech.
Oczywiście nasi lektorzy i opiekunowie przeszli specjalistyczne kursy oraz szkolenia.

Kiedy zaczynają się zajęcia?
Prowadzone przez nas szkolenia są realizowane w trybie semestralnym. Oprócz tego organizujemy eventy szkoleniowe i oferujemy zajęcia indywidualne.

Ile osób liczą grupy szkoleniowe?
Aby praca naszych dzieci była efektywna, zależy nam na małych grupach , pozwalających wszystkim uczestnikom na aktywną pracę i optymalne kształcenie. W zależności od grupy wiekowej i poziomu szkolenia, na jednego nauczyciela przypada od 4 do 6 uczniów.

W jakim systemie są prowadzone zajęcia?
Zajęcia odbywają się w systemie semestralnym. Spotkania obywają się systematycznie raz w tygodniu po dwie godziny dydaktyczne (1,5 godziny + przerwa).

Czy można zapisać się na kurs w trakcie jego trwania?
Oczywiście dołożymy starań, aby kandydat uzyskał wsparcie i materiały, które pozwolą na nadrobienie wcześniejszych zajęć.

Czy uczestnik musi posiadać swój komputer?
Nie ma takiego wymogu – zajęcia realizujemy w pracowniach zaopatrzonych w niezbędny sprzęt. Jeśli jednak student posiada laptop, może z niego korzystać na zajęciach.

Regulamin

Opinie

Dzieci, które lubią podejmować nowe wyzwania i szukać różnych sposobów na rozwiązywanie problemów nie mają zbyt wielu możliwości na rozwijanie swoich zainteresowań w ramach zajęć szkolnych. Zajęcia z Robotyki są w tym zakresie doskonałym uzupełnieniem i świetnie odpowiadają na naturalną ciekawość dziecka, które szuka odpowiedzi na pytanie „jak to działa?” W przypadku mojego syna udział w zajęciach z Robotyki nie tylko daje mu możliwość zabawy z klockami Lego, które zawsze uwielbiał układać, ale przede wszystkim pozwala na kreatywne spędzanie czasu i inspiruje go do tworzenia nowych pomysłów…
Jestem bardzo zadowolona ze sposobu prowadzenia zajęć. Moje dziecko bierze udział w kreatywnych i pomysłowych zajęciach, zamiast spędzać czas przed komputerem w domu, bezproduktywnie grając w gierki dostępne na rynku.
Szkolenie odbywa się w miłej atmosferze, dzieci ładnie pracują w grupie. Profesjonalna opieka podczas zajęć. Zadania praktyczne umożliwiają dzieciom sprawdzenie nabytych umiejętności i wiedzy o robotyce oraz podstawach programowania
Dwójka moich dzieci bierze udział w zajęciach Robotyki od listopada. Rzeczywiście poziom jest zróżnicowany i dostosowany do wieku (córka 6 lat, syn 9 lat). Dzieci się nie nudzą, na każdych zajęciach dostają nowe zadania do wykonania, poza tym organizowane są konkursy, co dodatkowo motywuje ich do działania i pracy w grupie. Tematyka na pewno jest doskonałym uzupełnieniem wiedzy nabytej w szkole